Medycyna mitochondrialna: kilka informacji

Jednym z działów medycyny, który znany jest przeciętnym ludziom dość słabo jest medycyna mitochondrialna. Koncentruje się ona na mitochondriach, czyli strukturach pełniących istotną rolę w funkcjonowaniu komórki. Kiedy mitochondria niedomagają, odczuwa to komórka, a w konsekwencji cały organizm. Medycyna mitochondrialna odkryła szereg substancji, które korzystnie wpływają na kondycję mitochondriów. Określa się je mianem substancji mitochondrialnych.

Co jest substancją mitochondrialną?

Do substancji mitochondrialnych zalicza się wiele substancji, które są dość dobrze znane. Jedną z nich jest witamina D3. Warunkuje ona nie tylko prawidłową kondycję kośćca, ale również układu odpornościowego. Również witamina C, która pomaga nam w powrocie do zdrowia w przypadku przeziębienia. Substancją mitochondrialną jest także chrom, który dba o to, aby poziom cukru we krwi był prawidłowy. Substancje mitochondrialne to również witamina K2, witamina B3, selen, l karnityna, kwas alfa liponowy, witamina B12, glutation, koenzym Q10.

Jak dbać o prawidłowy poziom substancji mitochondrialnych?

Przede wszystkim trzeba stawiać na te produkty żywnościowe, które są ich dobrym źródłem. Warto również postawić na naprawdę dobre suplementy. Witamina B Complex to preparat, który śmiało można polecić. Dostępny jest także chrom w tabletkach oraz mangan suplement. Na uwagę zasługuje także witamina K2 MK7.

Substancje mitochondrialne warto stosować. Aby jednak miało to sens, należy sięgać po preparaty wysokiej jakości, które dostarczają cennych substancji w odpowiedniej ilości.