Medycyna mitochondrialna i substancje mitochondrialne

Mitochondria to struktury znajdujące się w każdej komórce. To one odpowiadają za wytwarzanie energii. Pełnią więc ogromną rolę. Działem medycyny, który zajmuje się mitochondriami jest medycyna mitochondrialna. Zobaczmy co warto o niej wiedzieć.

Początek medycyny mitochondrialnej

Uważa się, że podwaliny pod medycynę mitochondrialną położono w XIX wieku. To wówczas opisano po raz pierwszy same mitochondria, a także rolę, jaką pełnią. Już w latach sześćdziesiątych XX wieku stwierdzono, że kondycja mitochondriów jest często pogarszana przez szereg czynników. Zalicza się między innymi stres (który obecnie towarzyszy nam na każdym kroku), a także niewłaściwą dietę (na którą wielu z nas również stawia). Zaczęła rozwijać się medycyna mitochondrialna, która zajmuje się mitochondriami, ich rolą w organizmie, a także sposobami ich ochrony.

Co można zrobić?

Czynników, które przyczyniają się do pogorszenia kondycji mitochondriów jest znacznie więcej niż te, które wskazaliśmy. Warto więc o mitochondria się zatroszczyć. Rozwiązaniem okazują się być substancje mitochondrialne, które określa się również mianem mitoceutyków. Jest ich wiele. Jedną z tych substancji jest l karnityna. Substancje mitochondrialne, w tym również wspomniana l karnityna, są niezbędne do tego, aby możliwe było wytwarzanie energii. Sprawiają one także, że enzymy zachowują swoją aktywność.

Medycyna mitochondrialna coraz głośniej mówi o konieczności suplementowania substancji korzystnie wpływających na mitochondria. L karnityna i wiele innych są naprawdę dobrze przyswajalne, a skuteczność ich stosowania bardzo wysoka. Sprawdź ofertę: https://www.mito-pharma.pl/product-pol-68-L-Karnityna-MSE-dr-Enzmann.html